hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Македонија не го менува тимот, Симиќ место Мијушковиќ кај Црна Гора

simic crna gra

Македонскиот селектор Раул Гонзалез нема да го менува тимот кој донесе победа во првото коло против Словенија. Истите 16 ракометари кои ја совладаа Словенија ќе се најдат во стројот вечерва против Црна Гора на уште еден поранешен македонски селектор, Драган Ѓукиќ.

Небојша Симиќ ќе се најде на голот на својата репрезентација на денешниот дуел против Македонија и ќе го заземе местото на Мијушковиќ.

Симиќ имаше повреда на ногата и не настапи против Црна Гора. Тој беше поштеден против составот на Германија, па сега ќе треба да покаже дека паузата од неколку дена не оставила трага на неговата игра.

Share