hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Лазаров: Да ги повториме добрите работи од мечот со Словенија (ВИДЕО)

24820761977 07eee8c260 z

Лидерот во нашиот национален тим, Кирил Лазаров опоменува да се заборави дуелот со Словенија и концентрацијата да се насочи само на вториот ривал.

„Мораме да бидеме максимално внимателни, утре не очекува максимално сериозен испит. Свесни сме дека не треба да дозволиме да проработи оној македонски менталитет, по една добра партија и да следи опуштање и пад во формата. Tреба да ги повториме добрите работи од играта од Словенија и да ги поправиме оние работи кои не функционираа", изјави Лазаров.

Погледнете ја неговата изјави на денешниот тренинг:

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Share