evroins

logo-kmg

hummel Logo 160 

signiori

LIVESCORE.in
OFF

640x100

Селекторот не ги пријави Даскалоски, В. Маркоски и Ојлески за мечот со Словенија

39646753951 9b5f2602f0 o

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез вечерва одреди кои 16 ракометари ќе играат против Словенија, а кои ќе останат на трибините. Селекторот ќе игра со едно лево крило против Словенија, помалку изненадувачки Гоце Ојлески не се најде на списокот со кој Македонија ќе го почне Европското првенство. Покрај него селекторот нема да смета ниту на голманот Златко Даскаловски и Велко Марковски.

Составот на Македонија за дуелот со Словенија: Борко Ристовски, Никола Митревски, Кирил Лазаров (капитен), Филип Миркуловски, Филип Талески, Филип Лазаров, Немања Прибак, Мартин Велковски, Филип Кузмановски, Дејан Манасков, Гоце Георгиевски, Мартин Поповски, Стојанче Стоилов, Жарко Пешевски, Никола Маркоски и Аце Јоновски.

Македонија попладнево со почеток од 19.30 против Словенија го почнува настапот на Европското првенство.