hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Романски судии ќе ја делат правдата на натпреварот Македонија - Словенија

din and dinu

Делегирани се судиите за натпреварите од првото коло на Европското првенство во Хрватска, на мечот помеѓу Македонија и Словенија правдата ќе ја делат Романци.

Романските судии Константин Дин и Сорин Лаурентиу Дину се делегирани за воведниот меч на Македонија на Европското првенство кој на 13 јануари го играме против Словенија.

Македонските судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе го судат натпреварот од групата А помеѓу селекциите на Шведска и Исланд.