hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Карабатиќ МВП на Еуро 2014

karabatic mvp

Соиграчот на Кирил Лазаров од Барселона, французинот Никола Карабатиќ е прогласен за најкорисен играч (МВП) на 11 европско првенство во ракомет. Во идеалниот тим одбрани се следните ракометари:

Голман: Никлас Ландин (Данска)

Лево крило: Гудјон Валур Сигурдсон (Исланд)

Лев бек: Микел Хансен (Данска)

Среден бек: Домагој Дувњак (Хрватска)

Кружен напаѓач: Јулен Агинагалде (Шпанија)

Десен бек: Кристоф Лијевски (Полска)

Десно крило: Лук Абало (Франција)

Најдобар дефанзивец: Тобијас Карлсон (Шведска)

Share