hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

ФОТО: Андреј Голиќ и Филип Гарден на мечот Македонија - Исланд

menadzer

Како и на секој ракометен ден од европското првенство, така и денес голем број познати ракометни фаци, ракометни стручњаци и експерти беа присутни на трибините во Хернинг и Архус. Денес во „Јуске Банк Боксен„ арената, мечот на Македонија со Исланд го следеше менаџерот на Кирил Лазаров, французинот Андреј Голиќ во друштво на француски пријатели и тренерот на ПСЖ, Филип Гарден.

Веднаш по нашиот меч им се придружи и Кирил Лазаров и заедно со тренерот на Барселона, Хавиер Пасквал ја следеа средбата Шпанија и Австрија, во рамките на второто коло од 1 четвртфинална група на европското првенство во Данска.

Share