hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

ВИДЕО: Димовски: „Од поразот во Гетеборг од Унгарија, многу научивме„

1016494 472290836208425 584721903 n

Денес македонската репрезентација покрај претпладнето кое главно одмораше, попладнево имаше двојна сесија на подготовка за мечот со Унгарија, со кој утре ја отвораме втората фаза. Најнапред видео материјали од настапот на момците на Мочаи во првите три средби во Алборг, а потоа и тренинг во помалата салата во Хернинг и тоа од 18 часот. Еден од најискусните во нашиот табор Ванчо Димовски се присеќа на последното соочување со Унгарија во олимписките квалификации во април 2012 година во Шведска:

„Од тој меч во Гетеборг можеме да извлечеме многу поуки. Ако тој меч го игравме наредниот ден или по два дена, веројатно ќе игравме поинаку. Но на тој меч не совладаа Перез и Кривокапиќ, за кои не очекувавме дека ќе играат. На крајот имавме шанса за реми, но една судиска одлука, одеше на наша штета„ рече Димовски, кој многу пати до сега настапувал против унгарската репрезентација и никогаш не се радувал, без разлика дали се работи за бараж меч или еден натпревар на голема приредба. Но за се има прв пат. А за разлика од Гетеборг, во оваа Унгарија со која ќе играме утре нема да настапат Перез, Фазекаш, Кривокапиќ и повредениот Наџи. Во првата фаза Унгарија не забележа ниту една победа, два пати играше нерешено со Исланд и Унгарија и прилично лесно загуби од Шпанија.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Share