hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Асобал Куп 2013

 

      Copa ASOBAL 2013

 Кирил Лазаров - 2 меча - 8 гола - 4 гола по натпревар

 

„Палау Блауграна„ арена - Барселона - Капацитет: 7.585 гледачи

                                     полуфинале                                     

 barclub1
 Барселона                                       39
 
 
 
 Хуеска                                             25
 
 natur6545
 Натурхаус Ла Риоха                        28
 
 
 atletkiko malclub4
 Грањолерс                                      29
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                     финале                                           

 atletkiko malclub4
 Барселона                                       34
 
 
 barclub1
 Грањолерс                                       28

 

 

 

 

 

 

Полуфинале

 

39 - Барселона

Штербик, Хуанин Гарсија (4), Ентрериос (6), Сорондо (3), Гурбиндо (5), Страновски (1), Морос – стартен тим - Нодесбо (4), Томас (5 ), Сармиенто (2), Aрињо (2), Рутенка (2), Карабатиќ, Саубич, Лазаров (5).

25 - Хуеска

Коралес, Аврам (1), Гонзалес (4), Гонзалес, Марсело (6), Квартеро (5), Eскрибањо - стартен тим - Барај - Aбадија, Aнкизу, Монтеро (2), Молина (4), Mелида (1), Ноласко, Хернандез, Мира , Eспигол (2).

Резултат на секои пет минути: 3-3, 6-5, 11-7, 12-9, 15-10, 20-12(полувреме) 23-14, 25-17, 29-18, 31-21, 33-24, 39-25 (конечен резултат).

Судии: Бустаманте Лопез и Мата Алварез.

 

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

 

 

caso2 693

 

Финале

 

34 - Барселона

Шариќ, Хуанин Гарсија (2), Томас (9), Сорондо (3), Сармиенто (4), Гурбиндо (1) Карабатиќ (3)- стартен тим - Нодесбо (1), Ентрериос (2), Рутенка (5), Страновски (1), Виран Морос, Лазаров (3)

28 - Грањолерс

Шулц, Гарсија (2), Кампос (4), Ѓон (3), Ресина (3), Грундштајн, Дел Aрко (5) - стартен тим - Бланшар (1), Пујол, Капдевиља (2), Перез , Пуиг, Састре, Руиз (3), Салинас (2)

Гледачи: 3912 гледачи

 

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

 

 

 
 
Share